Taideterapeutit

Listan taideterapeutit ovat valmistuneet Inartes Instituutista. He ovat itsenäisiä ammatinharjoittajia.

Maria Finni

● Taideterapeutti

● Vastaanotto Helsinki

maria.finni@leikkiakatemia.fi / www.leikkiakatemia.fi

● 050 589 0970

 

Sirpa-Maija Harjunkoski

● Taideterapeutti, kirjallisuusterapeutti, työnohjaaja, kirjoittajakouluttaja, erityisopettaja

● Vastaanotto Helsinki

sirpamaija.harjunkoski@gmail.com 

● 040 527 0631

 

Maria Joensuu

● Taideterapeutti, sosionomi, pitkä työkokemus lastensuojelusta

● Vastaanotto Helsinki

mjoensuu1@gmail.com 

● 050 575 5399

 

Katri Kokko

● Taideterapeutti

● Vastaanotto Terapiatupa, Lahti

katri.kokko@phnet.fi / www.taideterapiamatkaminuuteen.fi

● 050 428 5066

Anne Kuvaja

● Taideterapeutti (CAGS-koulutuksessa), työnohjaaja, FM 

● Vastaanotto Helsinki

anne.kuvaja@pp.inet.fi 

● 040 544 0116

 

Heli Lehti

● Taideterapeutti

● Vastaanotto Helsinki

heli.lehti@kolumbus.fi

● 045 136 5468

Raija Lundahl
● Taideterapeutti

● Vastaanotto Jyväskylä
● raija.lundahl@saunalahti.fi 

● 050 433 9617

 

Irja Luostarinen

● Taideterapeutti, taidemaalari, kokemusta erityisryhmien taideohjauksesta

● Vastaanotto Hämeenlinna

irjaluo@gmail.com / irjaluostarinen.myportfolio.com 

● 040 763 4938

Kirsi Lybeck 

 ● Taideterapeutti, M.A., taideterapiakouluttaja CAGS, työnohjaaja STOry, kuvataiteilija

● Vastaanotto Helsinki

kirsi.lybeck@inartes.fi

● 040 184 6165

 

Ea Niemi

● Taideterapeutti, lääkäri, parisuhde- ja seksuaaliterapeutti

● Vastaanotto Järvenpää

ea.maria@kolumbus.fi 

● 040 718 0904

 

Sinikka Nurminen

● Taideterapeutti, työnohjaaja

● Vastaanotto Helsinki

tmi.sinikka.nurminen@saunalahti.fi / www.leikkitila.fi
● 040 550 8686

Teija Paajanen

● Taideterapeutti, työnohjaaja STOry, neuropsykiatrinen perhevalmentaja

● Vastaanotto Lahti

teija.paajanen@luukku.com 

● 040 726 3119

 

Riitta Pasanen

● Taideterapeutti, psykiatrinen sairaanhoitaja, teatteri-ilmaisunohjaaja

● Vastaanotto Varkaus (mahdollisuus ajoittain myös Kuopiossa ja Kajaanissa)

r.pasanen@pp.inet.fi

● 050 360 8832
 

Mimosa Puumalainen

● Taideterapeutti, sosionomi (amk), muotoilija (amk), auktorisoitu seksuaalineuvoja

● Vastaanotto Helsinki

mimonella@gmail.com  

● 040 822 0841

 

Suvi Saarinen

● Taideterapeutti, taideohjaajana vanhusten sekä lapsiryhmien parissa

● Vastaanotto Tuusula

suvisaari@luukku.com / www.artivus.fi

●  040 570 2588

 

Janiika Salo 

● Taideterapeutti, ekspressiivisen taideterapian maisteri M.A., sosionomi (amk), johdon työnohjaaja & Coach CSLE, työnohjaaja STOry

● Vastaanotto Tampere, lisäksi muu paikka asiakkaan kanssa sovittaessa.

artes.blues@gmail.com

● 050 341 3561

Elina Tuikka
● Taideterapeutti
● Vastaanotto Jyväskylä + lähialueet
elina.j.tuikka@gmail.com
● 044 706 9576

Susann von Numers

● Taideterapeutti, psykofyysinen terapeutti, toimintaterapeutti (Kela pätevyys), hengitysohjaaja

● Vastaanotto Turku

svonnumers@gmail.com

● 050 500 2724

 

Terhi Varjoranta

● Taideterapeutti, TM, työnohjaaja STOry
● Vastaanotto Helsinki

terhivarjoranta@gmail.com

● 040 835 4942